Granit garwolin

Granit

Granit to kamień budowlany o dużych walorach estetycznych i jako taki jest powszechnie stosowany w budownictwie. W przeróżnych postaciach pod względem monumentalności a przy tym konturu, służy jako surowiec do konstrukcji a także dekoracyjny. Cechuje się łatwością cięcia a przy tym polerowania, a także ogromnie wielką solidnością. 
Najistotniejszym zastosowaniem granitu jest usługiwanie jako artykuł budowlany, zarówno w budownictwie, jak i wykorzystywanej powszechnie budowie elementów typu płyty, nagrobki. Przeznaczenie kamienia występuje także w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień użytkowany jest do pokrycia powierzchni toru.
Kamień pojawia się w mnóstwie odmian a także wersji. Jest niezmienny na działanie kwasów i uciążliwe warunki środowiskowe, co gwarantuje mu wziętość oraz decyduje o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę klientów i w dowolnym użyciu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.
Kamień jest zwyczajną skałą magmową. Jego kolory to jasnoszara, szara, ciemnoszara, pokrewna bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sitemap