Hodowla kapusty sulejówek

Hodowanie kapusty

Na polskich wsiach od lat zasadniczym źródłem utrzymania rolników jest uprawa. Jeśli jest owocujący rok, należy cieszyć się sowitymi plonami. Jedną z cieszących się powodzeniem upraw jest stanowczo uprawa kapusty.
Kapusta to warzywo chyba chłodnych pór roku – wiosny i jesieni. Należy ona do rodziny kapustowatych, do grupy Brassica Oleracea, do jakiej kwalifikuje się też takie warzywa, jak na przykład brokuły, brukselkę, kalafior, jarmuż a także kalarepę. Umiejętność uprawy kapusty polega na stałym, nieustającym wzroście. Jeśli ziemia pod uprawę kapusty jest żyzna, jest dostęp do wody a także właściwe nawożenie będziemy mogli pozyskać duże plony tego warzywa.
Kapusta głowiasta biała to jedno z najpopularniejszych warzyw uprawianych w przydomowych ogródkach warzywnych. Dlatego że uprawa ta nie jest skomplikowana mnóstwo ludzi nawet nie znających się na uprawie podejmuje się jej. 
Czy uprawa kapusty jest dochodowa? Nasz kraj przynależy do grupy państw w jakim kapustę białą hoduje się na dużych areałach. W 2015 roku areały wyniosły blisko 23 tys. ha, a żniwa wyniosły 1,1 mln ton.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sitemap